FOTOTAPETY - ALTERNATYWA DRUK ŚCIENNY

FOTOTAPETY

Pierwszy mój kontakt z fototapetą miałem w latach 80-dziesiątych i do tej pory kojarzy mi się z tymi latami, w tym czasie fototapety były nowością.

Czy to przeżytek? Nie sądzę, niestety ile razy zabierałem się za tapetowanie, zawsze napotykałem wiele problemów.

Aby położyć fototapetę należy wykonać szereg czynności,
które mogą być problematyczne: zaczynając od zerwania starej fototapety ,
przygotowania nowego podłoża (szpachlowanie, gruntowanie, itp.), dopasowania odpowiedniego kleju, przygotowania miejsca pracy, po precyzyjne przyklejenie każdego elementu.

W moim przypadku nigdy nie byłem zadowolony z efektu pracy z fototapetą. Według mnie jedyną dobrą decyzją jest zatrudnienie do tego specjalisty tak, aby nie marnować pieniędzy na klej, albo na kolejną nową fototapetę .

Fototapety Zrywanie
fototapety bałagan
Fototapety problem
Fototapety nierówności

DRUK ŚCIENNY

Alternatywą dla fototapety jest usługa druku ściennego. Druk ścienny to innowacyjny sposób na aranżację ścian. Druk ścienny jest wykonywany dzięki drukarce, która nanosi bezpośrednio na ścianę atrament światłoutwardzalny, tworząc najwyższej jakości obrazy/grafiki/murale.

Wykonanie muralu w jakości 2880 dpi o wymiarze 1,5 metra kwadratowego zajmuje jedną godzinę. Wydruk można wykonać na różnego rodzaju wykończeniach ścian np: tynk dekoracyjny, cegła, panele ścienne, beton architektoniczny, pomalowana ściana itp. Można zastosować obrazy o niemal dowolnym rozmiarze, od bardzo małych
szczegółów po duże powierzchnie.

W usłudze druku ściennego nie ma potrzeby aranżowania całej ściany w grafikę, tak jak to się najczęściej stosuje w przypadku fototapety, ponieważ druk ścienny nie pozostawia krawędzi między wydrukiem a ścianą, tworząc jednolitą powierzchnię.

W razie potrzeby zmiany aranżacji ściany, mural wystarczy przykryć 2-3 warstwami farby. Natomiast chcąc usunąć fototapetę i przywrócić powierzchnię ściany do pierwotnego stanu wymaga to od Nas nieporównywalnie większych nakładów pracy.

ALTERNAT. Fototapety
Delfin fototapety
alt. fototapety